Fotbal v Tučapech má za sebou těžký rok

(Táborské listy 23.12.2002)

ddíl kopané SK Tučapy nedávno bilancoval uplynulý kalendářní rok. Jeho výroční schůze byla spojena s volbou nového výboru (výbor oddílu bude v novém roce pracovat ve složení Jaroslav Doležal, Jiří Klečacký, Miloš Lhotka, Vladimír Šedivý, Jaroslav Švejda, Josef Švejda a Petr Weinzettl) a tradiční podzimní dokopnou.

Soumrak nad dorostem

Zpráva předsedy oddílu Josefa Švejdy nebyla tentokrát nijak zvlášť veselá. Po pětiletém výborném vystupování muselo být pro malý počet hráčů zrušeno mužstvo dorostu, které skončilo v oblastní I. A třídě na 4. místě se ziskem 44 bodů. Ani sestup žákovského celku nebyl nikterak příjemný, ale vzhledem k věkovému složení mužstva se žádné zázraky očekávat nedaly. Důležité bylo, že se podařilo mužům na jaře zachránit oblastní I. B třídu, což bylo velice cenné. V týmu je totiž hned několik mladých hráčů, kteří mohou tuto soutěž důstojně hrát. To ostatně ukázala i podzimní část této sezóny, v níž Tučapští uhráli 20 bodů a jsou na 6. místě v tabulce. Do nového soutěžního ročníku bylo přihlášeno také mužské "béčko", které mělo čerpat především ze zrušeného dorostu. Tak se ale nestalo - někteří hráči s fotbalem skončili a ti mladší byli uvolněni na hostování do okolních klubů.

Letošní léto? Kalamita!

Velkým nepřítelem tučapského fotbalu se letos stalo počasí. Už o červencové pouti nemohlo být dohráno utkání starých pánů pro větrnou smršť, která vyvracela stromy v okolí stadiónu. Jeden z nich dokonce spadl na tribunu, pod níž v tu chvíli sedělo kolem čtyřiceti lidí, k pohromě ale naštěstí nedošlo. Srpnové povodně pak celou zkázu dokonaly - přes tučapské hřiště tekla voda ve výši jednoho metru! Ta nakonec poškodila nejen hrací plochu, ale vyplavila i šatny žáků a pohrála si s fasádou na kabinách mužů a bytu správce. S výše uvedenou kalamitou je tentokrát spjato i hospodaření klubu. Vyzdvihnuta byla především finanční a materiální pomoc, kterou ze svých rozpočtů uvolnily celostátní i krajský ČMFS, OFS Tábor, Obecní úřad Tučapy i někteří podnikatelé z Tučap, vhod samozřejmě přišla i nabídka dresů značky Joko. Díky si od tučapských fotbalistů vysloužily i oddíly z Choustníka a Radenína-Kozmic, které jim velice ochotně zapůjčovaly hřiště.