Tučapským gymnastkám šetří klouby nový povrch

(Táborské listy 6/2003)

ddíl gymnastiky v Tučapech se může od poloviny května pochlubit jedním z nejlepších povrchů pro cvičení v okrese. "Díky podpoře obecních úřadů v Tučapech, Budislavi, Košicích a Dírné a pěti firmám máme v tělocvičně vysoce kvalitní, 18 metrů dlouhý pružný gymnastický pás v ceně asi 100 000,- Kč. Mezi spodní vrstvou překližek a kryjícím kobercem je soustava pružin," pochvalovala si trenérka tučapských gymnastek Jana Čížková vynikající tréninkové podmínky.

Pestrá paleta úspěchů v tomto školním roce

Že si novou podlahu zaslouží, dokazují dívky plejádou úspěchů. Na okresním a krajském přeboru škol v Táboře vybojovalo družstvo dívek v kategorii 1. - 3. tříd celkové 2. místo. Doobsazení stupňů vítězů zařídila v jednotlivcích Nikola Rybárová prvním místem a bronzovou příčku si zajistila Pavla Švejdová. Tučapské zástupkyně kategorie 8. a 9. tříd získaly 2. místo, v jednotlivcích se taktéž stříbrnou příčkou blýskla Kateřina Vejdová a 4. místo obsadila Pavla Václavíková. V každé kategorii soutěžilo přibližně 35 dívek.
    O týden později přinesl oddílu medailové žně okresní přebor ve sportovní gymnastice v Sezimově Ústí. Sbírka klubových medailí v jednotlivcích se rozrostla o 5 zlatých, 3 stříbrné a 3 bronzové.

V krajské konkurenci se děvčata neztratila

Konec dubna byl ve znamení krajského přeboru v Č. Budějovicích. V družstvech se tučapské gymnastky zaskvěly dvakrát prvním a jednou druhým místem, v jednotlivcích si domů odvezly po třech zlatých, stříbrných a bronzových medailích.
    Mezi úspěchy počítá oddíl i 5. místo na přeboru eurotýmů o pohár borovinských škol počátkem května v Třebíči. O dva týdny později se dívky zúčastnily nesoutěžní přehlídky pódiových skladeb ve Veselí nad Lužnicí. Ve stejné disciplíně, ale už soutěžně se předvedly gymnastky v Soběslavi v poslední květnovou neděli. Jejich výkony byly korunovány prvním, třetím a čtvrtým místem. Celková medailová bilance školního roku 2002/2003 skončila výsledkem 12 zlatých 10 stříbrných a 8 bronzových.

Sezónu uzavře už tradiční červnová Akademie

Své umění představí gymnastky z Tučap na závěrečném podniku letošní sezóny. V úterý 24.6. má gymmastice nakloněná veřejnost možnost vidět při letošní Akademii sestavy na hudbu, pódiové skladby a na závěr jako bonbónek show s trampolínou právě v jejich podání.
    Oddíl gymnastiky v Tučapech navštěvuje a třikrát týdně v něm cvičí 13 děvčat z mateřské školy, 32 žákyň základní školy a 8 absolventek, všechna ve věkovém rozmezí 4-21 let. Na příští školní rok se budou gymnastky připravovat v srpnu týdenním soustředěním spolu s oddílem ze Sezimova Ústí.