RSS kanál aktualit a zpráv Obecního úřadu Facebook.com English Deutsch P??????

* Tučapy a okolí *

Sedm kilometrů severovýchodně od Tučap se nad stejnojmennou obcí nachází restaurovaná zřícenina hradu Choustník. Na 10 km jihovýchodně vzdálený renesanční vodní zámek Červená Lhota se dá zajet třeba na kole, jak již bylo zmíněno na titulní stránce, Tučapy leží na trase známé 425 km dlouhé cyklotrasy Greenway Praha - Vídeň (GPS souřadnice obce: 49°17'28.64"N, 14°48'12.291"E).
    Po dlouhé době a nákladné rekontrukci je již veřejnosti přístupný i zámeček v Brandlíně se zámeckou krčmou a expozicí cca 130 zámeckých hodin. Zámeček je možné využít i pro pořádání svateb.

:: Tučapy na Cykloatlas on-line       :: Cyklotrasa Greenway Praha - Vídeň

Zvětšit mapu

Nádherné vápencové Chýnovské jeskyně u obce Chýnov, husitské sídliště Kozí Hrádek u Tábora či hrad Kámen směrem k Pelhřimovu jsou námětem na půldenní výlet. V blízkých Tříklasovicích je možné se projet na koních a v Myslkovicích prohlédnout nově restaurovaný zámeček. Skvělé koupání a surfování je na pískovně ve Vlkově u Veselí n. L. (cca 20 km), vodáci to na Lužnici také nemají daleko, neboť řeka protéká Soběslaví.

Červená Lhota Zámeček v Brandlíně

:: Hrad Choustník
:: Kozí Hrádek
:: Soběslav
:: Červená Lhota
:: Hrad Kámen
:: Tábor
:: Chýnovské jeskyně
:: Zámek Myslkovice
:: Zámek Brandlín

Náruživí turisté a sběratelé mohou téměř na všech uvedených místech zakoupit turistické známky, která vznikly v rámci celostátního projektu Turistické známky ČR. Také Tučapy mají již od r. 2005 svou známku, na které je vyobrazen portrét slavného rodáka naší obce Karla Ančerla (viz obr. vlevo dole) a můžete si ji koupit za 25,- Kč na Obecním úřadu v Tučapech nebo v restauraci Peach Pit u čerpací stanice. Další informace najdete na stránce Turistická známka obce.

V nedalekém lese si přijdou na své zejména houbaři, denní úlovky kolem stovky pravých hřibů opravdu nejsou houbařskou latinou. I členové Petrova cechu či zelení panáčkové si přijdou na své, v Černovickém potoce je totiž možné chytit úhoře či spatřit vydru nebo ondatru. Na koupališti rybníka Pokoj mohou děti v létě využít skluzavku a pokud je sníh, je tu krásně i v zimě.

Splav na Černovickém potoce Rybník Pokoj

Na místním fotbalovém hřišti se v létě konají tradiční zábavy pod širým nebem, pořádané místními členy Sboru dobrovolných hasičů či oddílem kopané SK Tučapy ("A" družstvo mužů hraje okresní přebor, oddíl tvoří i "béčko" mužů a družstvo žáků). V chladnějších obdobích roku se využíval pro pořádání zábav, diskoték či plesů taneční sál restaurace "Na Staré poště", který byl před lety vybudován z málo navštěvovaného kinosálu, v současné době je ale mimo provoz.

Tučapy i jejich okolní zajímavosti si také můžete od r. 2012 prohlédnout pomocí služby Google StreetView, i u nás již jezdilo po téměř celém světě známé auto s logem Googlu a kamerou na střeše.

:: Automapa :: Letecký snímek obce :: Plastická mapa