- Ve skladu v Choustníku řádil neznámý žhář -

(Českobudějovické listy - 17.5.2005)

pátek kolem čtvrté hodiny ranní úmyslně zapálil dosud neznámý žhář sklad firmy pronajatý od místního zemědělského družstva. Vzniklá škoda je vyčíslena na milion korun.
    "Případ je stále v šetření a hovořit o motivech činu by byly spekulace. Pachatel se nejprve vloupal do přistaveného vozidla, kde našel hever, kterým uvolnil mříže u objektu. Ten prohledal, ale podle majitele se nic až na devítilitrový kanystr s ředidlem neztratilo. Jedna z variant vzniku požáru je zapálení vozidla touto látkou, od nějž se oheň rozšířil i na budovu," uvedl včera táborský policejní mluvčí Miroslav Doubek.
    Požár likvidovala necelé dvě hodiny soběslavská jednotka táborských profesionálních hasičů a sbory dobrovolných hasičů z Choustníka a Tučap. "Uchráněné hodnoty jsou vyčísleny na tři miliony korun," řekl včera vedoucí soběslavské stanice HZS Jiří Šustr.