RSS kanál aktualit a zpráv Obecního úřadu Facebook.com

:: E-podatelna OÚ sipka

* Oddíl stolního tenisu *

Po přestavbě sokolovny v r. 1956 byl zakoupen stůl se vším příslušenstvím, oddíl vedl Stanislav Lhotka. Samostatný oddíl vznikl v r. 1960 a do okresní soutěže byla přihlášena družstva mužů i žen. V té době se o dobrou reprezentaci obce v tomto sportu zasloužili zejména MUDr. Hruda, Stanislav Lhotka, Jan Kubeš, Bohuslav Vejda, Vladimír Pícha, Radim Zeman, Josef Koubek a Jaroslav Staněk. Za ženy Hana Picková, Slávka Bradáčová a J. Kabešová.

Po r. 1965 oddíl ukončil svou činnost a ta byla obnovena až. v r. 1982. Členy oddílu pod vedením Jana Kubeše se stali např. Vladimír Pícha st. a ml., Jan a Jiří Kubešové, František a Pavel Petrů, Jiří Švarc, Jaroslav Cihla, Pavel Bakule, Jaroslav Vojta, Josef Kouba, Vlastimil Svoboda, Pavel Leibl, František Hrůša a Vladimír Šedivý. Nejúspěšnějším hráčem oddílu v jeho historii je bezpochyby Pavel Leibl, který mnohokrát vyhrál tradiční Vánoční turnaj a v minulých letech hrál úspěšně se svými spoluhráči okresní soutěž.

33. ročník vánočního turnaje ve stolním tenisu

V sobotu 27.12.2014 se uskutečnil pod hlavičkou SK Tučapy s podporou obce Tučapy 33. ročník tradičního vánočního turnaje ve stolním tenise. Turnaj se hrál v tělocvičně Základní a mateřské školy Tučapy.
    Účastníci turnaje hráli systémem každý s každým na tři vítězné sety. Po sehrání všech rozlosovaných zápasů bylo slavnostní vyhlášení. Vítěznou trofej vánočního turnaje s hodnotnou cenou vybojoval Jiří Kubeš, druhé místo obsadil Matyáš Hemer a třetí místo Zdeněk Šandera.

:: Výsledky turnaje v r. 2014 (PDF)

32. ročník vánočního turnaje ve stolním tenisu

O druhém svátku vánočním 26.12.2013 se uskutečnil pod hlavičkou SK Tučapy s podporou obce Tučapy již 32. ročník tradičního vánočního turnaje ve stolním tenise.
    V průběhu svátečního odpoledne účastníci turnaje hráli systémem každý s každým na dva vítězné sety. Po ukončení všech rozlosovaných zápasů bylo v 15 hodin slavnostní vyhlášení. Vítěznou trofej vánočního turnaje s hodnotnou cenou vybojoval Vojtěch Strouhal z oddílu stolního tenisu Choustník. Druhé místo obsadil Josef Pollák z Tábora a třetí místo Vladimír Pícha z domácí tělovýchovné jednoty.
    Organizátoři vánočního turnaje věří, že se za rok všichni ve zdraví sejdeme, zasportujeme a pobavíme.

:: Výsledky turnaje v r. 2013 (PDF)
    :: Fotografie

31. ročník vánočního turnaje ve stolním tenisu

O druhém svátku vánočním 26.12.2012 se uskutečnil pod hlavičkou TJ SK Tučapy s podporou obce Tučapy 31. ročník tradičního vánočního turnaje ve stolním tenise.
    V průběhu svátečního odpoledne účastníci turnaje hráli systémem každý s každým na tři vítězné sety. Po ukončení vzájemných soubojů proběhlo v 15 hodin slavnostní vyhlášení. Vítěznou trofej vánočního turnaje s hodnotnou cenou vybojoval Vladimír Pícha. Druhé místo obsadil Matěj Zelenka a třetí místo Zdeněk Šandera.
    Organizátoři vánočního turnaje věří, že v dalším ročníku si najdou cestu do tělocvičny i další zájemci o rekreační sport a pohyb, který všichni potřebujeme na závěr vánočních svátků.

:: Výsledky turnaje v r. 2012 (PDF)
    :: Článek v týdeníku Táborsko (3.1.2013)

30. ročník vánočního turnaje ve stolním tenisu

O druhém svátku vánočním 26.12.2011 se uskutečnil pod hlavičkou SK Tučapy s podporou obce Tučapy jubilejní 30. ročník tradičního vánočního turnaje ve stolním tenisu.
    30. ročníku se zúčastnilo 11 hráčů, a to Tomáš Kratochvíl, Zdeněk Paris z Choustníku (hráči oddílu stolního tenisu Choustník), Vladimír Pícha, Vojtěch Pícha a Zdeněk Šandera z Tučap, Josef Pollák z Tábora a studenti táborského gymnázia Adam Vít, Alexandr Kašpar, Martin Šourek, Stanislav Vyhnal a Matěj Zelenka (všichni neregistrovaní). Na třech stolech se v průběhu svátečního odpoledne systémem každý s každým na dva vítězné sety odehrálo celkem 55 zápasů. V průběhu celého turnaje panovala příjemná sportovní atmosféra.
    Po ukončení urputných soubojů proběhlo v 16 hodin slavnostní vyhlášení. Vítěznou trofej jubilejního vánočního turnaje vybojoval Zdeněk Paris. Druhé místo obsadil Tomáš Kratochvíl a třetí místo Josef Pollák.

:: Výsledky turnaje v r. 2011 (PDF)

29. ročník vánočního turnaje ve stolním tenisu

O druhém svátku vánočním 26.12.2010 připravili pánové Vladimír a Vojtěch Píchovi pod hlavičkou SK Tučapy 29. ročník vánočního turnaje ve stolním tenisu. Zúčastnilo se 11 hráčů a na třech stolech se v průběhu odpoledne systémem každý s každým na dva vítězné sety odehrálo celkem 55 zápasů. Po celou dobu turnaje panovala příjemná atmosféra.
    Po ukončení urputných soubojů proběhlo v 17 hodin slavnostní vyhlášení. V letošním roce pomyslnou bednu vítězů obsadili hráči oddílu stolního tenisu z Choustníku. Na prvním místě se o skóre umístil Tomáš Kratochvíl, na druhém místě Zdeněk Paris, třetí místo obsadil Radim Jindra.
    Organizátoři turnaje věří, že se za rok při jubilejním 30. ročníku zase všichni sejdeme, zasportujeme a hlavně se pobavíme.