Jednotka požární ochrany zůstane, řekli zastupitelé

Táborské listy - 11.9.2001

zhledem k tomu, že hasičský záchranný sbor bude přecházet pod krajské úřady a poněkud se změnila prováděcí vyhláška, která stanoví, jak má být jednotka požární ochrany vybavena, zvažovali jsme se zastupiteli, zda ji v naší obci zachováne. Nakonec jsme rozhodli, že ano," vysvětlila starostka obcí Brandlín, Tučapy a Dvorce Hana Petrů.
    Jak dále podotkla, znamená to uzavřít smlouvu s odborně vyškolenými hasiči, kteří mají zaměstnání poblíž obce tak, aby byla stále v pohotovosti jednotka šesti hasičů plus velitel. Obec také pořídí cisternu.
    "Území, které tato jednotka pokrývá, je opravdu rozsáhlé. Na severu ho vymezují obce Mlýny pod Choustníkem, na jihu Lžín, na západě Sedlečko až po východní obce Psárov a Budislav. Víceméně jednotku požární ochrany zachováme, neboť cítíme odpovědnost k těmto menším obcím. Samotné Tučapy jsou totiž v dosahu profesionálů ze Soběslavi," uzavřela Hana Petrů.

:: Zpět