Noční soutěž v požárním útoku "O pohár obce Tučapy"

:: foto ze soutěže s komentářem Tomáše Kuttelwaschera
:: titulní stránka Sboru dobrovolných hasičů
:: tučapští hasiči oslavili v loňském roce 125 let vzniku sboru
    (článek z Táborských listů 27.6.2003)
:: zpět

A po soutěži v Chrboníně, kde jsme obsadili druhé místo, přišel pro některé z nás náročný týden plný tvrdé práce na přípravách naší noční soutěže. Plány byly veliké. Pódium pro moderátora a DJ, umělé osvětlení, umístit videostěnu, postavit parket, občerstvení a hlavně na to vše sehnat lidi.
    Na pódium nám veškerý materiál zapůjčila firma Šedivý a tímto bych jí chtěl poděkovat. Pódium bylo půdorysně 4x4 metry, podlaha ve výšce 1,8 metru. Jeho stavba netrvala moc dlouho, horší to bylo se zakrytím lešení. Nakonec se vše docela povedlo a výsledný efekt byl uspokojující. Za spolupráce sportovců jsme postavili parket a zbývalo "jen"vymyslet připojení elektriky, aby to ta jedna zásuvka utáhla. Všechno jsme to v pátek večer u pivka důkladně promysleli a uznali, že sobota rozhodne.
    V Sobotu byl sraz v 9 : 00 hodin v hasičárně, vzali jsme první várku materiálu a jeli na hřiště. Jako první jsme vyvěsili na vršek pódia hasičské vlajky a poté se dali do díla.
   Zamést prostor startu, rozměřit základnu, upravit odvody vody, položit koberce, označit příjezdové cesty, připravit stany, reklamy od sponzorů a hlavně ceny - to byl náš denní úkol. Před 19 hodinou skončil fotbal a nám se uvolnila plocha pro přípravu dráhy. Na osvětlení jsme měli připravených sedm halogenů. Vše se podařilo zapojit a elektrika šlapala jako hodinky. Největší starost jsme měli s tím, kam umístit videoprojekci, ale to nakonec vyřešil Walmark po svém. Ještě zbývalo dořešit problém se světly na diskotéku a mohlo se začít.
   Po presentaci 22 mužstev mužů a 4 mužstev žen proběhl krátký nástup a šlo se na věc. První tým na plato ve 22 hodin. Trošku se setmělo a bylo jasné, že je málo světla. Narychlo se přidaly ještě dva malé halogeny a honem na přípravu základny. Jako vždy nás DJ Walmark do mikrofonu pěkně vyburcoval a řádně znervóznil, ale věřili jsme si na dobrý čas. Po startu klaplo vše skvěle, voda šla v osmi sekundách z mašiny, se mnou řízly béčka o zem, rozdělovač jen tak tak, ale ty proudy. Levý spojil za běhu jenže byl docela daleko a pravý nespojil vůbec a zůstal tak 15 metrů za rozdělovačem. Prostě jsme se utopili jako myši. Skoro po minutovém snažení se podařilo dokončit i když bylo stejně jasné, že dostaneme déčko za nesportovní chování. Povolily nervy a helmy lítaly vzduchem. Poté jsme si to dosti hlasitě navzájem vysvětlovali. Skončilo to jako vždy. Smír jsme našli u stánku s občerstvením místních sportovců a měli jsme alespoň dobrý pocit ze zatím pěkné soutěže. Děvčata dopadla skoro stejně jako my, akorát bez toho "D" a v menší konkurenci to stačilo alespoň na třetí místo. Náš B - tým dostal také déčko za špatný koš, prostě doma je doma.
   Pan rozhodčí Karel Dvořák a Jiří Šustr dávali soutěži rychlý spád kontrolou 4 minutového limitu na základně. V jednu hodinu po půlnoci bylo odcvičeno, diskotéka jela naplno a chystal se nástup. Nanosit ceny na plac, zatavit diplomy do fólie a v půl druhé stála všechny družstva před hlavním stanem.
   Vyhlášení moc komentovat nebudu, protože výsledky jsou vidět v tabulce, ale zmíním se o cenách. V kategorii mužů byli na prvních třech místech živé sele a 2 x sud gambáče a první si vybíral. Po vyhlášení vylosoval pan Dvořák podle pořadí na startu z klobouku tým, který vyhrál třetí sud gambrinuse, byly to Krátošice. Při presentaci si každé startující družstvo mohlo tipnout na tým, který dosáhne času nejblíže k 21 sekundám. Hlavní cenu mobilní telefon s barevným displejem vyhrála Okrouhlá Radouň, která tipla sama sebe.
   Poměrně slušná návštěvnost soutěže a diskotéky, podle odhadů 600 až 650 lidí udělala soutěži moc pěknou kulisu. Na diskotéce se pařilo do ranních hodin a někteří šli rovnou na kolotoče.
   Závěrem bych chtěl poděkovat SK Tučapy za poskytnuté zázemí a zajištění dobrého občerstvení. Dále obecnímu úřadu Tučapy za nákup pohárů a v neposlední řadě sponzorům.