RSS kanál aktualit a zpráv Obecního úřadu Facebook.com

* František Petrů - dálková cyklistika *

František Petrů Značně rozšířeným, i když neoficiálním odvětvím našeho sportovního klubu, je dálková cyklistika, které se věnuje dlouholetý člen SK, bývalý fotbalista, trenér a vlastně také dobrodruh František Petrů. S 35 kg nákladu na nosičích procestoval při svých až dvouměsíčních expedicích prakticky celou Evropu - 32 zemí, 12 hlavních evropských měst, jimž dominují Paříž, Moskva a Londýn. V jedné stopě došlapal např. za polární kruh na nejsevernější evropské místo - norský Nordkapp, portugalský Cabo da Roca či nejjižnější bod Evropy ve španělské Malaze. Za nejdobrodružnější se dá bezpochyby považovat měsíční putování Ruskem a Běloruskem v r. 1998, nejnamáhavější zase cesta španělskými polopouštěmi Andalusie a Sierra Nevady nebo mrazivými ledovými pláněmi severu či Alp, kdy se denní dávky pohybovaly kolem 130 km s plnou zátěží.

:: F. Petrů: Nejen peníze se dědí (čas. Dobrodruh, 3/1999)
    :: F. Petrů: Nečekaný návrat do Paříže (MF Dnes 17.3.2001)
    :: F. Petrů: Tučapští hasiči slaví 125 let vzniku sboru (Táb. listy 27.6.2003)