RSS kanál aktualit a zpráv Obecního úřadu Facebook.com English Deutsch P?????? 
  

:: E-podatelna OÚ sipka


* Turistická známka obce *


Turistické známky jsou kulaté, dřevěné, vypalované plakety, které jsou suvenýrem a zároveň potvrzením o návštěvě turisticky atraktivního místa v České republice. Přestože je naše obec velmi malá, existuje jedna skutečnost, díky které mohly být Tučapy v květnu r. 2005 mezi turistická místa zařazeny, a tou je narození světově uznávaného skladatele a dirigenta Karla Ančerla v naší obci.

    V první polovině roku 2005 mohli občané obce i ostatní návštěvníci těchto stránek hlasovat o motiv na turistické známce obce a vybírat ze sedmi návrhů (viz obrázky níže), které pro tento účel vytvořil a zároveň Tučapy do celostátního projektu Turistické známky ČR přihlásil autor těchto webových stránek. Vítězným se stal motiv č. 3 s obrázkem kostela sv. Jakuba, firmou Turistické známky s. r. o., která známky vyrábí, byl ale nakonec vybrán motiv č. 6, který nejlépe zobrazuje slavného rodáka Karla Ančerla.

    Známku si můžete koupit za 25,- Kč na Obecním úřadu v Tučapech nebo v restauraci Peach Pit u čerpací stanice. Na Obecním úřadu můžete u p. Novákové zakoupit i odznak a samolepku se znakem obce za 25,- Kč (resp. 8,50 Kč) spolu s turistickou mapou jižních Čech (25,- Kč).

    :: Definitivní vzhled známky Tučap
    :: Turistické známky s. r. o. - oficiální stránky
    :: Tučapy na Turistické známky.cz
    :: Turistické známky - perlička


Turistická známka Tučap - motiv 1 Turistická známka Tučap - motiv 2 Turistická známka Tučap - motiv 3
Turistická známka Tučap - motiv 4 Turistická známka Tučap - motiv 5 Turistická známka Tučap - motiv 6
Turistická známka Tučap - motiv 7 Turistická známka Tučap - definitivní verze Turistická známka Tučap - perlička


:: Zpět na začátek stránky Nahoru