RSS kanál aktualit a zpráv Obecního úřadu Facebook.com English Deutsch P??????

* Místní knihovna Tučapy *

Budova Obecního úřadu s knihovnou Místní knihovna v Tučapech je umístěna v 1. patře budovy Obecního úřadu, která se nachází v centru obce.
    Vznik knihovny se datuje k 22. dubnu 1923, kdy se v obecním domě konala schůze k vytvoření „Veřejné obecní knihovny“. První knihy knihovna získala od zástupců Sokola v Tučapech (85 svazků) a od Sboru dobrovolných hasičů v Tučapech (134 svazků). Knihovna byla z počátku umístěna v Sokolovně a později byla přemístěna do obecního domu.
    V roce 2001 získala knihovna dotaci z programu VISK3 na pořízení počítače s připojením na internet, v říjnu roku 2006 pak získala obec dotaci z programu SROP a tím i druhý počítač do knihovny. Od poloviny října 2006 je zde internet pro veřejnost zdarma.
    Knihovna využívala pro správu a evidenci knih od r. 2006 knihovnický systémem LANIUS (na který obec získala grant z dotace VISK Ministerstva kultury). V roce 2009 získala obec opět grant z dotace VISK, zakoupila nový počítač a knihovna přešla na knihovnický systém Clavius, který byl také přes internet zpřístupněn veřejnosti.
    Během mnoha let trvání knihovny se knižní fond neustále doplňuje, obsahuje cca 4 600 knih a skládá se z oddělení pro dospělé a z oddělení pro děti. Knihy jsou půjčovány pomocí čárového kódu, snímaného skenerem.
    Odebíraná periodika: Vlasta, Květy, Paní domu, Zahrádkář, Receptář, History revue, 21. století, National Geographic a Čtenář.

Akce pořádané místní knihovnou v Tučapech:

• Prodejní výstava dětských knih (10.10. - 20.12.2011) - leták
  • Tvořivé dopoledne ke Dni dětí (2.6.2010) - fotografie

On-line katalog Clavius knihovny v Tučapech

:: Vstup do katalogu Clavius

* Místní knihovna Brandlín *

Knihovna v Brandlíně     Místní knihovna v Brandlíně má také dlouholetou tradici. Během posledních třiceti let se několikrát stěhovala, obměnila fond, ale její činnost byla vždy stabilní. Od roku 2001 se nachází v nové budově uprostřed vsi. Revize knižního fondu v roce 2004 vyřadila 53 knih, zůstalo 783 svazků. Nákupem nových knih se do roku 2012 zvýšil stav na 957, z toho je 268 naučných. Čtenáři mají možnost si ještě vybírat i z výměnného fondu Městské knihovny Tábor, který je dvakrát ročně obměňován. Výpůjčky jsou bezplatné. Knihovna v Brandlíně získala v rámci programu SROP počítač v roce 2006, od 1.1.2007 je i zde pro veřejnost k dispozici připojení k internetu zdarma.
    Do knihovny dostáváme tato periodika - Katka, Květy, Glanc, Zdraví, Žena a život, Svět v obrazech a Čtenář.

Ceník služeb a poplatků

• výpůjční lhůta: 1 měsíc
  • registrace zdarma
  • ztráta nebo poškození knihy (periodika): obstarání náhradního výtisku téhož dokumentu, finanční náhrada v ceně nové knihy (periodika)