RSS kanál aktualit a zpráv Obecního úřadu Facebook.com English Deutsch P?????? 
  

:: E-podatelna OÚ sipka


* Služby v Tučapech *


Občerstvit se v Tučapech můžete v současné době především v nově rekonstruované restauraci "Peach Pit" v centru obce (otevřeno každý den od 10:30 hod.). Mimo jiné je zde výborná kuchyně, k dostání turistická známka obce za 25,- Kč a v letní sezóně k dispozici venkovní zastřešené posezení a antukový kurt na tenis, volejbal či nohejbal. U restaurace se také nachází čerpací stanice PAP oil.
    V tradičním hostinci "Na Staré poště" na okraji vsi směrem k Soběslavi (místní ale používají spíše název "U Hemerů") se v posledních letech často střídali provozovatelé a tím pádem i období, kdy byla tato hospůdka otevřena nebo zavřena. Na jaře 2010 se zdálo, že je provoz definitivě ukončen, od 1.2.2013 je ale po cca půlroční přestávce opět otevřeno, zařízení momentálně nese název "Vinárna u Tučápa - centrum zábavy".
    Další šance ke svlažení hrdla byla v minulých letech u manželů Kundrátových v jejich hospůdce "Na Vrchu", ta byla zrušena po prázdninách v r. 2005, stejně tak v r. 2003 restaurace "U Nás" na návsi.
    V nově rekonstruovaném zámečku v blízkém Brandlíně je možné navštívit zámeckou krčmu a expozici cca 130 zámeckých hodin. Zámeček je možné využít i pro pořádání svateb.

Restaurace Peach Pit u čerpací stanice na návsi Restaurace Na Staré poště
Restaurace Peach Pit u čerpací stanice Restaurace "Na Staré poště"

    Nakoupit potraviny a další zboží je možné v centru obce v obchodě manželů Fuksových "Na Růžku", v budově bývalé Jednoty byla po delší době koncem r. 2001 opět otevřena další prodejna potravin a lahůdek "Domita". V této budově najdete také obchod a servis elektroniky. Na okraji obce směrem na Tábor byl v provozu ještě "Hipp konzum" manželů Nezvalových, ten ale koncem r. 2006 ukončil provoz.

Na Růžku Budova Obecního úřadu s poštou, knihovnou, kadeřnictvím a rehabilitačním pracovištěm
Prodejna "Na Růžku" Obecní úřad s knihovnou a poštou
 
Prodejna potravin Domita v budově bývalé Jednoty Hipp konzum
Prodejna potravin "Domita" Bývalý "Hipp konzum"

Jak již bylo zmíněno na titulní stránce, v budově Obecního úřadu je možné navštívit rehabilitační pracoviště, kadeřnictví, místní knihovnu či využít služeb České pošty a Poštovní spořitelny. V kanceláři Obecního úřadu (u p. Novákové) je také možné zakoupit i několik upomínkových předmětů - turistickou známku obce (25,- Kč), odznak a samolepku s novým znakem obce (25,- resp. 8,50 Kč) a turistickou mapu jižních Čech (25,- Kč).

    V obci provozují své živnosti: zedníci, tesař, pokrývač, sklenář, truhláři, automechanici, instalatér a malíř pokojů.

Petr Havel, prodej růží, Hlavňov (p. Soběslav, okres Tábor)
telefon: 381 594 148, mobil: 724 294 082, e-mail: havel.p(at)centrum.cz
Miloš Kuttelwascher, hudební produkce, Tučapy 171
mobil: 602 481 535, e-mail: mkdaw(at)kuttelwascher.cz
www.mkdaw.wz.cz, www.stary-extract.wz.cz

    Již v roce 2001 byl v místní knihovně instalován počítač s přístupem k internetu, jehož využití je od poloviny října 2006 pro veřejnost zdarma, v celé obci je k dispozici i bezdrátové připojení k internetu.

Provozní doba internetu a výpůjční doba v knihovně:
pondělí - pátek 12:00-16:00 hod.


:: Zpět na začátek stránky Nahoru